Çiçek Dövmesi Anlamları ve En Güzel Çiçek Dövmesi Modelleri

Çiçek Dövmesi Anlamları ve En Güzel Çiçek Dövmesi Modelleri

Gül Dövmesi

   Yüzyıllardan beri aşkın ve tutkunun sembolüdür gül. Eski Yunanlılar ve Romalılar gülü Afrodit ve Venüs ile ilişkilendirmişlerdir. Uzun yıllardan beri sözsüz mesajları iletmede araç oldu. Gül çiçeğinin güzelliği adanmışlığı, umudu ve yeni başlangıçları temsil ederken, bununla tezat oluşturan dikenleri savunmayı, kaybı ve düşüncesizliği simgeliyor.

   Bir kadın için aşkı anlatan gül dövmesi en iyi seçimlerdendir. Bir kadının vücudunun herhangi bir yerindeki gül güzelliği ve cazibeyi arttırır.  Gül dövmesinin anlamı bugüne kadar  güzellik ve sevgi sembolünün ötesindedir.

   Bir gülün çiçeklenmesi aşkı özetler, yeni büyüyen bir aşkı ifade eder. Dikenli gül dövmesi aşktaki ağrıları ve mücadeleleri anlatır. Kırmızı gül tutku ile başlamış sevgiyi temsil eder. Pembe gülleri ilk aşkı ve masumiyeti simgeler, sarı güller işe olgun sevgi, dostluk ve sevinç gibi durumları anlatır. Beyaz gül saflığı ve gizli hayranlığı sembolize eder. Siyah gül kaderi ifade eder, mor gül ilk bakışta gerçek sonsuz sevginin bulunduğunu simgeler.

gül dövmesi

Kiraz Çiçeği Dövmesi

  Kiraz çiçeği Japonca’da sakura olarak bilinir ve japon halkının ulusal çiçeğidir. Bunlar insan yaşamı ile özdeşleştirilir. Hayat çok kısa olduğu için kiraz çiçeği dövmesi insana yaşamın güzel ve kısa olduğunu hatırlatır. Çin kültüründe anlık yaşamı ifade eder bunun yanı sıra kadınsı cinselliği, gücü ve bazı dokunuşları sembolize eder. Budistler için geçmişi bırakıp geleceğe bakmak ve şimdiki anı yaşamak gibi anlamları ifade eder.

   Tüm sırtı kaplayacak şekilde yapılan kiraz çiçeği dövmesi ile güzelliğin zirvesine ulaşılır.  Küçük bir kiraz çiçeği dövmesi kadın vücudunu çekici hale getirir.

kiraz çiçeği dövmesi

Lotus Dövmesi

   Lotus Hint, Çin ve Japon kültüründe aydınlanma yolu, saygı gibi özellikleri vardır. Lotus saf temiz olanı,hassas bir çiçeği sembolize eder. Bu çiçek su yüzeyinde çiçeklenir, karanlık sularda ve çamurda büyür.

   Lotus dövme yaptırmak için harika bir tasarımdır. Birçok Asya ülkelerinde lotus dövmesi saflık, zeka ve hayataki zorlukların üstesünden gelme gücü ile ilişkilendirilir.

   Lotus küçük çiçek dövmeleri için en iyi seçenek olabilir. Tek çizgili, soyut veya gerçekçi hangi tarzda olursa olsun lotus çiçek dövmeleri daima güzel ve çekiçi gözükür.

 lotus

Karahindiba Dövmeleri

   Karahindiba bir çok toplumda dayanıklılığın ve uyumun sembolü haline gelmiştir. Bunun nedeni işe her koşula uyum sağlaması ve farklı iklimlerde yaşamasıdır. Tüm zorluklara direnen, güneşi seven, güneş ışıklarıyla güzellğine güzellik katan çiçektir. Karahindibanın berraklık, büyüme, aydınlık gibi anlamlarıda vardır. Karahindiba dövme modelleri bu farklı anlamlarından dolayı sayıca fazladır. Modellerin fazla ve farklı olması nedeniyle özgün özgün dövme modelleri arayanların ilk tercihi oluyor. Karahindiba modellerini erkeklerde kullanmakta fakat zarif vesık göründüğü için kadınlar daha çok bu dövme modelini kullanıyorlar.

   Karahindiba dövmesi vücüdün her bölgesinde güzel görünür, bu bölgelerden bir tanesi omuz bölgesidir. Zarif dövme ileomuz bölgesine ister ya mürekkep ya da farklı renklerde bir model seçilebilir.

   Bilek bölgesine uygulanan zarif modelleri arasında karahındiba modeli popüler hale gelmiştir. Ayak bileğine uygulanan minimal bir dövme çok şık durur.

   Sırt bölgesini ortalayacak şekilde yapılan dövmelerde karahindiba dövme modelleri çok güzel durabilir, sırt dekoltesinden hoşlanan birisi kesinlikle bu bölgeye dövme yaptırabilir.

   Boyun bölgesi minimal dövme modellerinin kullanılabileceği bir alandır. Renklerle göz önünde durabileceği bir model ya da tek rengin olduğu modelleri boyun bölgesinde oldukça güzel durur.

karahindiba dövme

Dört Yapraklı Yonca Dövmesi

   Nadiren meydana gelen dört yapraklı yonca büyük şansıve büyük serveti sembolize eder. Bu bitki her zaman dünyada şans sembolü olarak kabul edilmiştir. Biri tarafından bulunan  bu çiçek şansın  o kişiyi takip etmesini sağlayacaktır.

   İnanç, umut, sevgi ve şansı ifade eden yoncanın her yaprağınının özel bir anlamı vardır. İrlanda’da bazı insanlar için yonca yaprağı büyük bir sevgiyi ifade etmek için kullanılır.

   yonca dövmesinin yaptırmak için bir renk seçerken yeşil,altın veya gümüşe dikkat edilmesi gerekir. Bu görüntü için geleneksel olarak kabul edilirler. Bu gibi renklerde çizim doğal ve güzel görünür.

   Yonca dömesinin yapılacağı yerler kesinlikle dövmenin değerini etkilemez. Genellikle omuz, sırt, göğüs ve el bileğine yaptırılır. Kadınlar sırt, yan bölgeler, boyun veya karın altı bölegerine dövme yaptırmayı tercih ederler.

   Güzel bir yonca dövmesi hemeh hemen her stille yapılabilir  ve aynı zamanda güzel ve şık görünebilir. Yonca dövme modellerinde  popüler dövme teknikleri  arasında hiperrealizm, eskiokul, minimalizm, suluboya ve çöp polkası öne çıkmaktadır.

dört yapraklı yonca dövme modeli

Etiketler
çiçek dövmesi
çiçek dövmeleri
dört yapraklı yonca dövmesi
karahindiba dövmesi
gül dövmesi
lotus çiçeği dövmesi