Geometrik Dövmelerin Anlamı ve En Güzel Geometrik Dövme Modelleri

Geometrik Dövmelerin Anlamı ve En Güzel Geometrik Dövme Modelleri

İnsanlar yüzyıllar boyunca hikayelerini anlatmak için geometrik şekilleri kullanıyorlar. Eski Yunan’da resimlerde, portrelerde ve vazolarda geometrik şekiller kullanılmıştır. Eski Mısır’da bile piramitler geometrik şekille inşa edilmiştir. Günümüzde insanlar geometrik şekillerin kendilerini yansıttığı için dövme yaptırmayı seviyorlar. Dövmeler bir hikaye anlatmak veya bir şeyi temsil etmek için birebirdir. Geometrik dövmelerde kullanılan şekillerin kendi anlamları vardır. Geometrik dövme, hikayenin, özgün ve kişiye has olarak anlatılmasıdır.

    Geometrik dövme geometrik şekillerin bir arada kullanılması ile oluşan desen ve resimlerdir, yani bir nevi matematiğin sanatla buluşmasıdır. Geometrik dövmelerde birçok farklı desen vardır. Çiçek desenlerinden, çizgi film karakterlerine ve akla gelebilecek bütün hayvanlarının geometrik şekillerinin birleştirilmesi ile oluşan desenler kişiye ve dövme sanatçısına ilham verir. Kendine özgü tarz yaratmak isteyen dövme tutkunları arasında geometrik dövme modeleri ön plana çıkmaktadır

    Geometrik dövme modellerinde renkler baş roldedir. Canlı ve pastel renklerin kullanılarak yapılan geometrik dövmelere son bir kaç yıldır büyük bir ilgi var, fakat geometrik dövmelerde tek renk kullanılarak yapılan modellerde vardır. Siyah beyaz kareler kullanılarak yapılan geometrik dövmelerde çok etkileyici duruyor. Renkli ya da tek renk kullanılarak yapılan geometrik dövme modelleri arasında çiçekler ve portreler bile yer alır. Yani geometrik dövme modellerinin sınırı insanın hayal gücüne bağlıdır, dövme yaptıracak kişinin hayalindeki deseni, resmi yaptırarak sıra dışı, muazzam bir dövmeye sahip olabilir.

    Geometrik dövmede ki geometri, dengeyi ve bir çok gizemi içinde barındırır. Bu gizem size sonzusluğu var emektedir.Bu dövmelere tek bir anlam sığdırılmaz . Zihninizde oluşan dövme, benliğinizle birleşerek ortaya sonsuzluğu çıkartmaktadır.

    Büyük desenli geometrik dövmelerin yanı sıra minimal geometrik dövmeler de var. Modası asla geçmeyen minimal dövmelerde geometrik tarzın izleri bulunuyor. Ufak kareler, içiçe geçmiş üçgenler ve daha birçokları yani geometrik dövmeler illaçok büyük olması gerekmez, dövme yaptıracak kişi küçük ve cool modelleri  tercih edebilir.

    Dövmenin fiyatlarını belirleyen kriterler vardır bunlar; dövmenin kaç renk olduğu, dövemin eni ve boyu ayrıca dövmenişn kapatma olup olmadığı ve desenin detaylılık durumu fiyat konusunda önemli etkendir. Yani geometrik dövme fiyatı sizin tercih ettiğiniz dövme ile ilgilidir.

Etiketler
geometrik dövme
geometrik
dövme
geometric tattoo
geometrik dövme modelleri
geometrik dövmeler