Kiraz Dövmesinin Anlamı ve En Güzel Kiraz Dövmesi Modelleri

Kiraz Dövmesinin Anlamı ve En Güzel Kiraz Dövmesi Modelleri

      Kiraz ağacı Dünya’nın en yaşlı meyve ağaçlarından biridir. Yunanlıların, Romalıların ve Mısırlıların favori meyvesidir kiraz. Japonya’da samuray sınıfını temsil eder, Çin’ de işe kiraz çiçeği önemli bir kültür sembolüdür.

     Kiraz dövme dünyasının en bilinen  örneğidir. Kiraz şekli görünürde bir aşığın dudağına benzer. Bu dövme daha çok kadının cinsel gücü ve şehveti ile ilişkilidir, dolgun meyvenin kadınlığın bir sembolü olduğu, kırmızı rengin de şehvet çağrışımı yapıldığı düşünülmektedir.Kiraz dövmesi Uzakdoğu’da ve Avrupa’da bir eşe sahip olduğu anlamı taşır.

     Kiraz dövmesinin bir diğer anlamı işe doğurganlıktır. Çocuk sahibi olmak isteyen ya da çocuk sahibi olanlar tarafından kutlama simgesi olarak da yaptırılmaktadır.  Ayrıca tüm bu anlamların yanında saflığıda temsil etmektedir bu anlamı ile vücüda yaptırılır.

     Bir dövmenin yeri de anlamını belirleyebilir. Bir kadının kalçasındaki kiraz dövmesi cinsel bir vibe olabilir, koldaki kiraz meyvesi işe daha masum durabilir.

     Birçok figür hem siyah hem de renkli yapılırken, kiraz dövmesi genel olarak kırmızı yapılır. Çünkü kiraza anlamını veren zaten kendi rengi olan kırmızı renktir ve eğer rengi işlenmemişse anlamını yitirmiş demektir ve o yalnızca desendir. Özellikle renkli dövmelere uygulanan üç boyutlu dövme mötifleri de kiraz dövmeleri için oldukça uygundur ve olağanüstü bir gerçekliği bu meyvede gösterebilir.

     Kiraz dövmeleri uzun yıllardır var ve eski moda dövmeler modaya geri geldiği için varlığının yeniden dirilişini yaşıyorlar. Bu basit dövme tek başına mürekkeplenebilir ya da daha büyük bir tasarıma dahil edilebilir. Tek yada çift olarak kullanılabilir, genellikle boyuna, bileğe ve kola uygulanmaktadır ama kulak arkasında ya da sırt üzerinde daha hoş durur.

1

2

3

5

6

 

Etiketler
kiraz dövmesi
kiraz dövme
kiraz tattoo
cherry tattoo
cherry tattoos
kiraz dövme modelleri
kiraz dövmesi modelleri
kiraz dövme modeli